Düz Gıda

İSPAD’ın kahvaltısı teşekkür.

 Umut Eyioğlu etkinlik sonrası yayınladığı teşekkür mesajı:


10.Dönem Yeni yönetim kurulu olarak destekçilerimiz Melita tarım,Berrak gıda,Düz gıda ve Kayalar çelik ile birlikte vermiş olduğumuz geleneksel İSPAD kahvaltımızın ilkinde aramızda olup bizlere destek veren; Mengen Belediye Başkanımız Sayın Turhan Bulut,Mengen Aşçılık Meslek Lisesi Müdürü Selami Kurtoğlu,Reis gıda Mehmet Reis,Melita tarım Kaya Akçelik,Food in life Gökmen Sözen,Akgün Akyol ,Düz gıda Mustafa Düz ,Lider çikolata Ömer Saydam,Kayalar Çelik Özkan Uğurlu,Onursal başkanımız Yahya Erdoğan,Emrullah Gümüştaş,Feyyaz ustam,Uğur Alparslan,Ümit Yılmaz,Bolu Postası Aytekin Bey,Mengen Aşçılar Derneği Salih Bozkurt,İsaşder Saim Umar,İstanbul chef aşçılar der.Sebahattin Güney,Bolulular derneği Mustafa Aydemir,Asomder Levent Demirçakmak,Aşçılar derneği Ibrahim Çelik,Golden media Alpay Bey ve ekibi,İSPAD üyelerimiz ,dost ve arkadaşlarımız,şeflerimiz,ustalarımız ve tüm misafirlerimiz,hepinizi aramızda görmekten onur duyduk…
 
İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği (İSPAD)’nin geleneksel kahvaltısı Inpera Hotel’de gerçekleşti. İSPAD 10. dönem Yönetim Kurulunun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Selami Kurtoğlu, geçmiş dönem başkanları, aşçılar ve sektörel davetliler katıldı.
 
İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği (İSPAD)’nin geleneksel kahvaltısı Inpera Hotel’de gerçekleşti. İSPAD 10. dönem Yönetim Kurulunun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Selami Kurtoğlu, geçmiş dönem başkanları, aşçılar ve sektörel davetliler katıldı.
7 Kasım Cumartesi günü Inpera Hotel’de gerçekleşen İSPAD geleneksel kahvaltısında sektörün profesyonelleri bir araya geldi.  İSPAD Başkanı Umut Eyioğlu yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis,  Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut,  Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Selami Kurtoğlu ve İSPAD 9. dönem Başkanı Uğur Alparslan söz alan diğer isimler oldu. Kahvaltıyla devam eden etkinlik plaket töreni ve İSPAD Başkanı Umut Eyioğlu’nun teşekkür konuşmasıyla son buldu.
 
Başkandan birlik mesajı
İSPAD Başkanı Umut Eyioğlu yaptığı hoşgeldiniz konuşmasında birlik mesajı verdi. Konuşmasına Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz” sözlerinden alıntı yaparak başlayan Eyioğlu, “Aşçılar olarak birlik ve beraberlik içinde hareket edersek aşçılığımızı, mutfağımızı daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
 
“Aşçılarımıza kapılarımız her zaman açıktır.”
Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ile İSPAD kahvaltı etkinliğinde yaptığı konuşmada Mengen ve Aşçılar üzerine değerlendirmelerde bulundu. Turhan Bulut Aşçılarımız gururumuz ve her zaman başımızın tacıdır. Kendilerine kapılarımız her zaman açıktır dedi.
 
“Yerli tohum ürünlere yönelmeliyiz”
İSPAD geleneksel kahvaltısında söz alan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis başta sağlık olmak üzere sektörel açıdan da yerli tohumların öneminin altını çizdi.  GDO’lu ürünlerin özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra hayatımıza girdiğini belirten Mehmet Reis,  bu konuda Dünya Sağlık Örgütü’nün genetiği ile oynanmış buğday ve artan Çölyak hastalığı ile ilgili araştırmasını örnek gösterdi. Aşçılara hitaben yaptığı konuşmasında mutfağa girecek ürünlerin analizlerini ve rutubet oranlarının mutlaka yapılması gerektiğini belirtti. Gösterilen hassasiyetin hem sağlık hem gelecek nesiller hem de sektörel açıdan öneminden bahseden Mehmet Reis yeni yönetime teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 
“Emekle geldik, Uğur’la devam ettik, Umut’la devam edeceğiz”
İSPAD 9. dönem Başkanı Uğur Alparslan, Umut Eyioğlu nun elinden aldığı plaket sonrası yaptığı konuşmasında; “1997 yılında kurucu başkanlarımızla çıktığımız yolda emekle buralara geldik, Uğur’la devam ettik Umut’la devam edeceğiz” diyerek İSPAD Başkanı Umut Eyioğlu’na ve yeni yönetime başarılar diledi.
 
Umut Eyioğlu etkinlik sonrası yayınladığı teşekkür mesajı yayınladı.
 
İLETİŞİM düz gıda her zaman yanınızda...
Adres:

Ekşioğlu Mahallesi, 35. Sk.
No:24, 34794 Çekmeköy/İstanbul

Telefon:

0216 335 14 14